پرسش‌های متداول

* چرا روژلب های بادوام (24 ساعته) روی پوست که میمانند خشک شده یا موجب پوسته شدن لب میگردند و حالت چسبندگی یا کشیدگی برای لب ها ایجاد میکنند؟
پاسخ ما: در ابتدا مهم ترین نکته خرید محصول با کیفیت است. برای روژلب های بادوام میلانی بهترین شیوه استفاده به این شرح است:
1. ابتدا اپلیکاتور روژلب را بر روی لب بالا و پایین به صورت جداگانه بکشید و خواهشمند است از خیس کردن لب ها، برهم گزاشتن لب ها و یا هر راهکار دیگری خودداری فرمایید.
2. سپس چند ثانیه صبر کنید و چنانچه لایه دیگری نیاز است اضافه کنید.
به شما اطمینان میدهیم با این نحوه استفاده لب هایی مات، بدون خشکی و با رنگی با دوام خواهید داشت.

*تفاوت رژلب های مایع مات و متالیک در چیست؟

این دو محصول از نظر بافت و کیفیت کاملا متفاوت هستند. سری امور مات رژلب بادوام مات است و سری متالیک اما بافتی کاملا متالیک دارد و همانطور متالیک مات و فیکس می شود. و البته دوام سری متالیک با توجه به فرمولاسیون متفاوت بسیار بیشتر از سری مات است.این رژلبها همانند دیگر محصولات میلانی سرب و پارابن ندارند. چنانچه لب شما خشک است، ترک دارد یا خطوط مشخصی دارد بهتر است از الکسیرلب میلانی یا مداد آنتی فدرینگ لب میلانی استفاده فرمایید.


*مژه های من بسیار کوتاه است کدام ریمل برایم مناسب است؟
پاسخ ما:
توضیح و دسته بندی ریمل های میلانی:
ریمل 3ZONE یا ریمل TOTAL میلانی با محلول قوی تر و غلیظ تر و با برسی با طراحی خاص به نحوی تنظیم شده که برای مژه های کوتاه و کم بسیار مناسب است و مژه ها را پرپشت و بلند کرده و با توجه به برس سه منطقه ای دیگر نیازی به استفاده از فرمژه هم نخواهید داشت بدون ریزش یا ایجاد سیاهی دور چشم. مایع این ریمل بسیار سبک است. نکته شایان توجه قسمت مخصوص جدا کردن مژه در برس ریمل است که به راحتی مژه ها را تک تک میکند.

ریمل Lash Trifecta یا ریمل بلند کننده و فرم دهنده میلانی مخصوص افراد دارای مزه های کوتاه و یا بدون فرم است که با اپلیکاتور متفاوتش به خوبی مژه ها را فرم میدهد و بلند و مشکی میکند.این ریمل بلندکنندگی و فرکنندگی چشمگیری دارد.


ریمل GRANDISSIMOمیلانی ریملیست با اپلیکاتور بسیار بزرگ و پرپشت برای ضخیم کردن مژه ها حتی کوچکترین آنها، بادوام، ضد ریزش و بدون ایجاد سیاهی دور چشم .از نظر کیفیت با ریمل TOTAL میلانی برابری کرده و تنها تفاوت در محلول ملایم تر این ریمل نسبت به توتال و نامرتب بودن فرم مژه هاست چون ریمل توتال دارای برس جدا کننده است.این ریمل سبک بوده و برای استفاده روزمره و اداری بسیار مناسب است.


ریمل VOLUME یا بلند کننده میلانی برای تک تک و بلند کردن مژه ها استفاده میشود. و مایع خیس تری از دو ریمل دیگر دارد و دارای براش سیلیکونی است.

ریمل بیگ اند بیگر جدیدترین نسل از ریمل های میلانی است که مژه ها را بسیار حجیم ،پر و بلند می کند و اثری مانند مژه مصنوعی دارد.


تمامی ریمل های میلانی به راحتی و بدون ریزش دور چشم با آب و شوینده چشم یا محلول پاک کننده آرایش پاک میشوند.

*پوست من در جاهایی از صورتم خشک است و در جاهایی دیگر چرب، چه پنکیکی مناسب من است؟
پاسخ ما:
اصولا در دسته بندی های پوستی صورت ما سه نوع پوست داریم: پوست خشک و حساس، پوست چرب ، و پوست مختلط.


برای پوست های خشک معمولاً به دلیل پوسته پوسته شدن پنکیک توصیه نمی شود و استفاده از کرم پودرهای OIL FREE توصیه میگردد اما در برند میلانی شما آزادید که هر پنکیکی دوست دارید انتخاب کنید و لذت ببرید.
بهترین پنکیک های مناسب این نوع پوست معمولاً پنکیک های چرب (SMOOTH FINISH/CREAM TO POWDER) هستند که با توجه به ترجیح عدم استفاده در تابستان یا فصل گرم بهتر است ابتدا صورت را با مرطوب کننده ملایم یا ضدآفتاب پوشانده و سپس از پنکیک MULTITASKER میلانی استفاده کنید.


برای پوست های چرب هم استفاده از پنکیک های چرب معمولاً توصیه نمیشود اما این دسته میتوانند از کلیه پنکیک های دیگر و کرم پودرهای میلانی استفاده کنند.


و اما برای پوست های مختلط استفاده محدود نیست و میتوانید بسته به دلخواهتان از هر گونه پنکیک های میلانی به دلیل بافت نرم و خاصیت بدون پارابن ، عدم استفاده از پودر تالک در محصولات و همچنین OIL FREE بودن محصولات به راحتی انتخاب کنید. برای پنکیک خشک MULTITASKER انعطاف بیشتری از PRESSED POWDER دارند.

*پودر فیکس- (prep+set+go) یا پنکیک پودری چیست و کجا کاربرد دارد؟
پاسخ ما:
این دسته از محصولات میلانی برای کسانی طراحی شده که پوستی بدون مشکل یا جای اسکار و زخم یا جوش عمده دارند.کسانی که تمایل به آرایش سبک در محیط های معمولی دارند میتوانند از این محصول بر روی ضدآفتاب یا مرطوب کننده خود استفاده کنند. جلوه مخملی که این محصول به پوست میدهد بسیار لذت بخش خواهد بود.
استفاده دوم: چنانچه میخواهید آرایش غلیظ داشته باشید میتوانید از این محصول برای زیرسازی پوست استفاده کنید.
استفاده سوم: چنانچه میخواهید آرایش خود را ثابت کنید پس از اتمام آن پَد آرایشی را به پودر آغشته ساخته و با پد به آرامی روی تمام صورت ضربه بزنید. یا برای بیکد کردن و جلوگیری از خط افتادن میتوانید از این محصول استفاده کنید.

. استفاده اصلی: پودر فیکس یا پودرهای بیکد برای حفظ کاربرد کانسیلرها کاربرد دارند. استفاده از این پودر در زیرسازی میکاپ های حرفه ای سبب می شود کانسیلر خط نندازد.

*نوک خط چشمم خشک شده است.
پاسخ ما:
این یک اشتباه در نحوه استفاده از خط چشم است که بهتر است خانمها بدانند. خط چشم هایی که نوک اپلیکاتور آنها ظریف و باریک است برای جاهایی است که میخواهید خط باریک تری بکشید و نباید به صورت عمودی روی پلک کشیده شوند چون به مرور دچار شکستگی شده و ناچاراً نوک خط چشم ماژیکی خشک میشود. بهترین شیوه استفاده گرفتن خط چشم در دست به نحوی است که به موازات چشم باشد. یعنی خط چشم به صورت اریب بر روی پلک قرار گیرد. برای خط نازک فشار کمتر و برای کشیدن خط چشم پهن بهتر است فشار را بیشتر کرده تا خط چشم پهن تری داشته باشید.

*سایه ابروی مناسب من کدام است؟
در ایران سه رنگ پوست داریم: روشن، گندمی، سبزه/تیره
رنگ پوست های روشن معمولاً دارای ابروهایی روشن هستند و گزینه مناسب برای سایه ابرو شماره 1 است. اما چنانچه پوست شما روشن اما موهای ابرو و یا مژه شما قهوه ای تیره است کیت شماره 2 مناسب است.
رنگ پوست متوسط/ گندمی: چنانچه موهای ابروی شما رنگ قهوه ای معمولی دارد و مشکی نیست کیت سایه شماره 2 توصیه میشود.
اما برای رنگ پوست های تیره و یا سبزه کیت سای شماره 3 توصیه میشود.
نکته: دقت کنید که رنگ پودر روشن مخصوص استفاده برای زیر ابروهاست و کیت سایه ای که انتخاب میکنید بهتر است با رنگ پوست شما متناسب باشد.

*پوست لب من خشک و پوسته پوسته شده است.
پاسخ: بهترین توصیه استفاده از ست اسکراب تخصصی لب و الکسیر لب میلانی است. این دو محصول با دارا بودن شش روغن حیاتی برای پوست میتوانند طی یک هفته تاثیر خود را نشان دهند. توصیه می شود برای آرایش از رژلبهای سری colorstatement استفاده بفرمایید که دارای ویتامین A،C و E بوده و با مواد معدنی غنی شده اند.

*کرم پودرهای میلانی برای پوست چرب مناسب است؟

کلیه کرم پودرهای میلانی قابل استفاده برای انواع پوست هستند زیرا oil free هستند. سه دسته کرم پودر کارایی متفاوتی دارند و میتوانید اطلاعات بیشتر را در بخش صورت ملاحظه کنید.

*نحوه استفاده صحیح کرم پودر میلانی چگونه است که خط نیفتد یا اکسید نشود؟

کرم پودر دو در یک میلانی حاوی کانسیلر بوده و بسیار غلیظ است، این محصول Buildable بوده و بهتر است لایه لایه اضافه شود تا یک لایه غلیظ و سنگین که سبب خط افتادن بشود.مقدار مورد نیاز برای هر سمت صورت به اندازه یک دایره کوچک روی بلندر یا براش خواهد بود و در صورتی که حجم مصرفی شما بیش از مقدار مورد نیاز باشد طبیعی است که اضافه کرم پودر روی صورت به حالت غیرطبیعی قرار گرفته و یا اکسید شود.

*آیا میلانی رژلب مایع غیرمات اما بادوام دارد؟

بله، رژلبهای سری پاورلیپ میلانی با وجود اینکه از نسل رژهای مایع هستند اما دورلب پخش نمی شوند و با حالت اولیه و درخشندگی و جذابیت لحظه اول روی لبها فیکس میشوند.